acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Capellos nuk i intereson rekordi i Beckhamit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi




Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Capellos nuk i intereson rekordi i Beckhamit Empty
MesazhTitulli: Capellos nuk i intereson rekordi i Beckhamit   Capellos nuk i intereson rekordi i Beckhamit Icon_minitimeSun Dec 21, 2008 10:08 am

Trajneri i kombëtares angleze, Fabio Capello, ka dërguar një paralajmërim tek DAvid Beckham, duke thënë se ai nuk është i interesuar për rekordin e mesfushorit të LA Galaxy.

Beckhami ka nevojë vetëm për një paraqitje për të barazuar numrin e paraqitjeve të Bobby Moore, por Capello ka thënë se ai nuk do ta ftojë lojtarin nëse ai nuk luan rregullisht në Milan apo LA Galaxy.

“Rreth David Beckham, ai do të jetë pjesë e ekipit tim vetëm nëse luan për LA ose Milanin. Rekordi i tij nuk më intereson. Unë vendos për përbërjen e cila duhet të sjellë fitore dhe jo të shënojë rekorde”, ka thënë strategu italian.

“Rekordi është i rëndësishëm për Beckham, por jo edhe për mua. Por, unë gjithmonë jam i kënaqur me David pasi ai është pjesë e rëndësishme e grupit”, ka shtuar Capello.

Beckham mbrëmë u prezantua para tifozëve të Milanit, si përforcim dymujor për rosonerët. Ai do të bartë fanellën me numër 32 deri më 9 mars
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Capellos nuk i intereson rekordi i Beckhamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajme Futboll-
Kërce tek: