acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Zyrtare: Andrei Arshavin lojtar i Arsenalit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Getoari
Vizitor
Anonymous



Zyrtare: Andrei Arshavin lojtar i Arsenalit Empty
MesazhTitulli: Zyrtare: Andrei Arshavin lojtar i Arsenalit   Zyrtare: Andrei Arshavin lojtar i Arsenalit Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 12:55 pm

Më në fund është zyrtarizuar transferimi i Andrei Arshavin nga Zenit St. Petersburgu tek Arsenali për një vlerë prej 17 milionë funtesh.

Skuadra e Arsenalit ka konfirmuar të martën që mesfushori rus Andrey Arshavin u është bashkuar Topçinjve nga skuadra e Zenit St. Petersburgut.

“Jemi të ngazëllyer që e kemi transferuar Andrey Arshavinin. Ai është një lojtar të cilin e kam admiruar qe një kohë të gjatë. Ai është një lojtar i gjithanshëm me përvojë të madhe, i cili do t’ia shtojë kualitetin skuadrës sonë”, ka thënë trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger.

Ndërsa pas kompletimit të transferimit të tij në Londër, në një intervistë për “Sky Sports News”, 27 vjeçari u shpreh para tifozëve të shumtë të cilin thërrisnin emrin e tij: “Jam i befasuar që shoh kaq shumë tifozë, të cilët i falënderoj shumë. Jam i kënaqur që jam këtu. Tash jam bërë një topçi. Dhe prandaj jam shumë i lumtur”.

Andrei Arshavin do të mbajë fanellën me numrin 23.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zyrtare: Andrei Arshavin lojtar i Arsenalit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyrtare: Ivica Olic lojtar i Bayern Munich
» Van Persie i sjell fitoren Arsenalit
» Canavaro: Del Piero lojtar më i mir i vitit
» Ronaldo lojtar i Realit sezonin e ardheshem
» Zyrtare-Reali kthen Dani Parejon

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajme Futboll-
Kërce tek: