acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Messi prin në listën e FIFA-s për lojtarin më të mire

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi




Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Messi prin në listën e FIFA-s për lojtarin më të mire Empty
MesazhTitulli: Messi prin në listën e FIFA-s për lojtarin më të mire   Messi prin në listën e FIFA-s për lojtarin më të mire Icon_minitimeTue Dec 16, 2008 8:07 am

Sipas “El Mundo Deportivo” fituesi i ”Topit të Artë”, Ronaldo, ka dështuar të tregojë formë të mirë që nga fillimi i këtij sezoni, sidomos në Ligën e Kampionëve, derisa Messi ka shkëlqyer, dhe kjo mund t’i kushtojë portugezit me mosfitimin e çmimit të FIFA-s.

Në të dy anketimet e realizuara nga France Football dhe FIFPro, portugezi ka kryesuar, ndërsa argjentinasi e ka zënë vendin e dytë, ndërsa spekulohet se në anketën e FIFA-s (që do të bëhet publike më 12 janar të vitit të ardhshëm) renditja do të jetë anasjelltas.

Nëse Messi e fiton çmimin e Lojtarit më të mirë të zgjedhur nga FIFA, në moshë 21-vjeçare, do të jetë lojtari i dytë më i ri te Barcelona që e ka fituar këtë çmim, pas brazilianit Ronaldo, i cili e ka fituar çmimin kur ishte 20-vjeçar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Messi prin në listën e FIFA-s për lojtarin më të mire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Scolari: Ronaldo meriton Lojtarin e Vitit
» L’Equipe publikon lojtarët më të mirë të vitit
» Kush do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A
» Wenger: 2008-ta nuk ishte një vit i mirë për Arsenalin
» Messi-E eliminon Realin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajme Futboll-
Kërce tek: