acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Tg1: Del Piero sportist i vitit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi




Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Tg1: Del Piero sportist i vitit Empty
MesazhTitulli: Tg1: Del Piero sportist i vitit   Tg1: Del Piero sportist i vitit Icon_minitimeSat Dec 20, 2008 6:18 am

Hajmalia e Juventusit ka kryesuar bindshëm duke fituar 58.3 % të numrit të përgjithshëm të votave nga telespektatorët e Tg1, ndërsa konkurrenti më i afërt i tij ishte kampioni i shumëfishtë i Moto GP, Valentino Rossi me 18.68 % të votave.

Pasi mori çmimin, Del Piero bëri disa komente për luftën për Scudetto, si edhe për ëndrrën e tij që të jetë pjesë e Kampionatit Botëror, Afrika e Jugut 2010.

“Kampionati është ende i hapur, ndërsa Interi është një skuadër që mund të mposhtet”, ka thënë Numri Dhjetë i Juves, duke shtuar se qëllimi tjetër i tij është të luajë në Kampionatin e ardhshëm botëror, dhe ka shprehur zhgënjimin e tij për mospërfshirjen në fazën kualifikuese.

Del Piero është pyetur edhe për mundësitë e tij për ta fituar Topin e Artë në vitin 2009.

“Gjithçka varet si do të luajmë në Ligën e Kampionëve. Ne te Juventusi mendojmë për gjëra të mëdha dhe do të mundohemi të fitojmë gjithçka”, ka përfunduar legjenda e futbollit italian dhe botëror.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tg1: Del Piero sportist i vitit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Canavaro: Del Piero lojtar më i mir i vitit
» Del Piero konkurron për golashënuesin e vitit 2008
» Del Piero etikon Giovincon si pasardhës
» Del Piero: Beckhami e bën Milanin më sfidues
» Adriano jasht fushe deri pa vitit te ri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajme Futboll-
Kërce tek: