LiLi

Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Interi shkon në pushim me fitore Empty
MesazhTitulli: Interi shkon në pushim me fitore   Interi shkon në pushim me fitore Icon_minitimeSat Dec 20, 2008 3:18 pm

Nerazzurët kaluan të parët në epërsi me golin e Maicon, i cili shënoi pas një krosimi të Balotellit (34’).
Pa përfunduar pjesa e parë (44’) vendasit barazuan rezultatin në 1-1. Del Grosso bëri një krosim të shkëlqyeshëm në drejtim të Houssine Kharja, i cili e mposhti me kokë portierin mysafir, Julio Cesar.

Të zgjedhurit e Mourinhos reaguan në minutën e 83-të dhe ishte sërish mbrojtësi më i mirë i krahut të djathtë, Douglas Sisenando Maicon, i cili e mposhti për të dytën herë portierin vendas.

Kjo fitore e distancon Interin nëntë pikë nga Juventusi që nesër do ta zhvillojë eshjen e javës së shtatëmbëdhjetë në Bergamo kundër Atalantës.