LiLi

Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Roma ndalet nga Catania Empty
MesazhTitulli: Roma ndalet nga Catania   Roma ndalet nga Catania Icon_minitimeSun Dec 21, 2008 10:07 am

Skuadra e Romës ka dështuar ta shënojë fitoren e nëntë radhazi pasi është mposhtur në Stadio Massimino nga Catania me rezultat 3-2.

Vendasit arritën të krijojnë avantazh të trefishtë kundër kryeqytetasve, të cilët u kthyen paksa në lojë në pesëmbëdhjetë minutat e fundit, por jo mjaftueshëm për t’i shpëtuar humbjes.

Serinë e golave e hapi Davide Baiocco (34’), i cili e mposhti Donin pas pasimit të Mascaras. Gjashtë minuta më vonë dyfishoi Takayuki Morimoto për të vendosur rezultatin e pjesës së parë.

Njëmbëdhjetë minuta brenda pjesës së dytë (56’) ishte sërish Moritmoto lojtari që trefishoi epërsinë për Catanian.

Romakët u i ngjallën shpresat me golin e Mirko Vucinic (74’) dhe pastaj shënoi edhe Jeremy Menez (78’) për ta ngushtuar epërsinë në 3-2, por ky mbeti edhe rezultati final i ndeshjes, pasi që mysafirët nuk arritën të bënin më shumë.