LiLi

Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Vucinic dergon Romën ne gjysem finale Empty
MesazhTitulli: Vucinic dergon Romën ne gjysem finale   Vucinic dergon Romën ne gjysem finale Icon_minitimeThu Dec 18, 2008 4:49 am

Golat e vonshëm të malaziasit Mirko Vucinic ua kanë mundësuar Giallorossëve të kalojnë në çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Spalleti e filloi takimin në mungesë të kapitenit Francesco Totti dhe sulmuesit Mirko Vucinic, derisa Bologna nuk e inkuadroi golashënuesin më të mire në Serie A, Marco Di Vaio.

Megjithatë, njëzet minuta pa përfunduar takimi, Spalletti e inkuadroi sulmuesin malazias, i cili ishte njeriu kryesor i Romës në takimin e të mërkurës mbrëma.

Vucinic shënoi dy herë brenda tre minutash në portën e Bolognas (83’ dhe 86’), për t’ia dhënë skuadrës nga kryeqyteti kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Në takimin tjetër të Kupës së Italisë, i cili është zhvilluar sonte në Artemio Franchi, Fiorentina është mposhtur nga Torino me rezultat minimal, 0-1.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Rolando Bianchi (19’), ndërsa kjo humbje i kushtoi skuadrës së Cesare Prandellit me eliminim