LiLi

Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Sevilla shenon fiore minimale kunder Villareal Empty
MesazhTitulli: Sevilla shenon fiore minimale kunder Villareal   Sevilla shenon fiore minimale kunder Villareal Icon_minitimeMon Dec 15, 2008 9:52 am

Sevilla ka dalë fitues në derbit e sotëm të La Ligës, pasi mposhti Villarrealin në fushë vendore me rezultat minimal 1-0.
Dominimi i hershëm i Sevillës ishte i mjaftueshëm për t’i dhënë tri pikë. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Renato para fundit të pjesës së parë (45’), që doli të ishte edhe goli i vetëm i ndeshjes.

Presioni i Villarrealit në fund të ndeshjes ishte i pamjaftueshëm për t’u dhënë ndonjë pikë mysafirëve. Që nga minuta e 53-të Villarreali mbeti me 10 lojtarë në fushë pas përjashtimit të Llorente për shkak të dy kartonëve të verdhë.

Me fitoren e sotme Sevilla ngrihet në kuotën e 30 pikëve, dhe barazohet në pikë me Valencian, e cila gjendet në vendin e dytë falë diferencës më pozitive të golave