acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 NBA: Gasoli "i madh" del fitues

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi
Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

NBA: Gasoli "i madh" del fitues Empty
MesazhTitulli: NBA: Gasoli "i madh" del fitues   NBA: Gasoli "i madh" del fitues Icon_minitimeTue Dec 23, 2008 12:25 pm

Kobe Bryant ka shënuar 36 pikë për t’i sjellë fitoren prej 105-96 ekipit të Los Angeles Lakers në ndeshjen përballë Memphis Grizzlies, në të cilën për herë të parë u përballën edhe dy vëllezërit Pau dhe Marc Gasol.

Dyshja spanjolle kishin luajtur kundër njëri-tjetrin në miqësore dhe në stërvitje të kombëtares së Spanjës, por të hënën ishte përballja e parë e tyre me karakter garues.

Vëllai më i vjetër, Pau, ekipi i të cilit doli fitues, shënoi 15 pikë, shtatë kërcime dhe gjashtë asistime për Lakers, në rikthimin e tij në Memphis, ish-klubin e tij para se t’i bashkohet Los Angelesit në shkurt.

Marc, për të cilin ku është sezoni i parë në NBA, shënoi tetë pikë dhe shtatë kërcime për Memphis Grizzlies.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NBA: Gasoli "i madh" del fitues
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajmet NBA [ Basketboll ]-
Kërce tek: