acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Zinku mund të ndihmoj tek ftohja dhe gripi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi
Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Zinku mund të  ndihmoj tek ftohja dhe gripi Empty
MesazhTitulli: Zinku mund të ndihmoj tek ftohja dhe gripi   Zinku mund të  ndihmoj tek ftohja dhe gripi Icon_minitimeWed Dec 24, 2008 12:32 pm

Disa studime shkencore kanë pohuar se zinku ka karakteristika antivirale dhe preferohet të konsumohet në sasi të shtuar në rastet e ftohjes dhe gripit.
Ka shumë dëshmi se mineralet mund të parandalojnë krijimin e disa proteinave të cilat viruset e ftohjes i shfrytëzojnë për t’u reproduktuar.

Nëse konsumimi i zinkut do të jetë një trajtim efektiv mund të varet edhe nga ajo se si merret minerali.

Disa studime kanë thënë se tabletat e zinkut nuk janë efektive në rastet e ftohjes, por geli nazal duket premtues, edhe pse për të pohuar me siguri efektivitetin, ka nevojë edhe për studime shtesë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zinku mund të ndihmoj tek ftohja dhe gripi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Chiellini: Mund ta arrijmë Interin
» Edhe Rusi mund ti bashkohet Eulexit
» Reina : Mund ta fitojm Arsenalin në EMIRATES
» Canavaro: çdo kush mund ta mposht Realin
» Beckham mund të luajë deri në 40 vjet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajmet Life Style-
Kërce tek: