acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 2.5 Milion euro për puntorët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi
Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

2.5 Milion euro për puntorët Empty
MesazhTitulli: 2.5 Milion euro për puntorët   2.5 Milion euro për puntorët Icon_minitimeWed Dec 24, 2008 12:34 pm

gjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), sot ka bërë shpërndarjen e 20%-it edhe për tri Ndërmarrje Shoqërore. Ndërmarrjet për të cilat është bërë shpërndarja e 20%-it janë Ndërmarrja Shoqërore “Kosova Control” nga Prishtina, Ndërmarrja Shoqërore Bujqesia Zahaq dhe Stacioni i Veterinës në Prizren.
Me këto tri ndërmarrje, numri i përgjithshëm i Ndërmarrjeve Shoqërore që kanë përfituar shumën e 20%-it nga Privatizimi, rritet në 65 dhe shuma e përgjithshme e shpërndarë arrin në mbi 18 milionë euro.

Nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, që nga themelimi i saj, janë shpërndare mjetet e 20% te 7 Ndërmarrje Shoqërore dhe shuma e përgjithshme e shpërndarë është rreth 2.5 milion Euro.

Agjencia Kosovare e Privatizimit gjithashtu njofton publikun se ka filluar punën edhe Komiteti për Shqyrtimin e Ankesave të 20% dhe ndër lëndët e para që është duke u shqyrtuar janë ankesat e pranuara për Ndërmarrjen Shoqërore “Ramiz Sadiku” në Prishtinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
2.5 Milion euro për puntorët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arsenali ofron 10 milion funte pёr Artetan
» Ndërkombtarët vodhen 400 miljon euro në Kosov
» Juve do të ofrojë 75 milionë euro për Messin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajmet Ekonomi-
Kërce tek: