acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Babadimri i ngrir i gjatë 160 metra

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi
Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Babadimri i ngrir i gjatë 160 metra Empty
MesazhTitulli: Babadimri i ngrir i gjatë 160 metra   Babadimri i ngrir i gjatë 160 metra Icon_minitimeWed Dec 24, 2008 12:36 pm

Babadimri gjigant nga akulli, më i madhi në botë, është zbuluar sot solemnisht në Kinë.
Skulptura e 160 metra e gjatë dhe 24 metra e lartë, është eksponat qendror i festivalit të njohur të akullit në qytetin kinez Harbin, ku temperaturat në muajt e dimrit arrijnë deri në 35 gradë celsius nën zero, njofton BBC News.

Megjithatë, skulptori Tang Guangjun thotë se temperaturat të cilat zakonisht nuk janë të larta kanë vështirësuar krijimin e skulpturës, në qendrën e të cilave është fytyra gjigante e Badadimrit, me mjekër dhe kapelë.

Pritet që 800.000 turistë do të vizitojnë Festivalin, i cili zgjat nga mesi i dhjetorit deri në fillim të shkurtit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Babadimri i ngrir i gjatë 160 metra
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Fun :: Fun-
Kërce tek: