acmilanfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
acmilanfans

These is a Clubs Forum
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Murinho dëshiron të rikthehet në Premier Lig

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiLi




Numri i postimeve : 218
Join date : 15/12/2008

Murinho dëshiron të rikthehet në Premier Lig Empty
MesazhTitulli: Murinho dëshiron të rikthehet në Premier Lig   Murinho dëshiron të rikthehet në Premier Lig Icon_minitimeWed Dec 24, 2008 7:15 am

Trajneri i Interit Jose Mourinho, zbulon se ai planifikon të rikthehet në Angli, por edhe se dëshiron treshe të trofeve në La Ligë, Serie A dhe Premierligë.

Mourinho pati një sukses të madh në ishull dhe brenda tre sezonesh të kaluara në Chelsea fitoi dy titull të Premierligës, titullin e Kupës FA dhe dy tituj të Kupës Carling.

“Kurrë nuk e kam fshehur. Jam i dashuruar në futbollin anglez. Duhet të rikthehem një ditë atje dhe kjo do të ndodh me siguri. Thjesht më pëlqen”, ka thënë Mourinho.

“Një prej ambicieve të mia është të fitoj Premierligën, Serie A dhe La Ligën. Të tri kampionatet më të mëdha në Evropë. Një ditë do të rikthehem në Angli pasi më pëlqen futbolli atje, një ditë tjetër do të kaloj në Spanjë për ta fituar La Ligën. Por njëkohësisht dua të them se vërtet jam shumë i lumtur në Inter”, ka shtuar portugezi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Murinho dëshiron të rikthehet në Premier Lig
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kaka rikthehet në stërvitje
» Adebayor rikthehet nёn radarin e Barcelonёs
» Murinho: Mi sillni anglezët.....!
» Murinho: Nuk merituam të fitojm
» Murinho-I knaqur me fitoren

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acmilanfans :: Lajmet MIX :: Lajme Futboll-
Kërce tek: